Yazıcı Kağıtları

Öğrencilik dönemlerimizden çalışma hayatımıza kadar her alanda yazıcılara ihtiyaç duyduğumuz zamanlar olmaktadır. Aynı zamanda yazıcılardan çıktı alabilmek için de gerekli yazıcı kağıtları gerekir. Bu kağıtların boyutları, türleri ve kaliteleri de işin türüne göre değişmektedir.

Sırala
3'lü 4'lü
Toplam 2 ürün görüntüleniyor.

Yazıcı kağıtları türüne göre mat kuşe kağıt, parlak kuşe kağıt, lazer yazıcı kağıdı, inkjet yazıcı kağıdı, bristol kağıdı, cv kağıdı, aydınger, craft kağıdı, tintoretto gesso ve acquerello olarak kategorize edilebilir. Bunun dışında yazıcı kağıtları içindeki odun ve selüloz oranına göre birinci hamur, ikinci hamur ve üçüncü hamur kağıt olarak ayrılabilir.

Mat Kuşe Kağıdı ve Parlak Kuşe Kağıdı

Mat kuşe kağıt adıyla bilinen kağıt sık kullanılan kağıt türlerindendir. Dışarısındaki beyaz kaplama sayesinde de yazıcının yazdığı mürekkebin hızlıca kurumasını sağlar. Üzerinde gözenekleri vardır ve bu gözenekler kağıda mat bir görünüm kazandırır. Metin baskısı yazıların kullanımı için idealdir. Parlak kuşe kağıt ise parlaklığını kaolin adı verilen bir kil türünden üretilmiş olmasıyla alır. Üretiminde kullanılan kil, mürekkebin dağılmasını engellediği için yazının daha canlı görünmesini sağlar.

Lazer Yazıcı Kağıdı ve İnkjet Yazıcı Kağıdı

Bu kağıtlar da sık kullanılan yazıcı kağıtları arasındadır. Bu kağıtlar özel yazıcılar için üretilmiştir. Lazer yazıcı kağıdı döküman ve etiket gibi işlerin baskısı için üretilmiştir ve lazer yazıcılarda kullanılmaktadır. İnkjet yazıcı kağıdı ise fotoğraf baskısı amacıyla üretilmiştir inkjet yazıcılarda kullanılmaktadır.

Bristol ve CV Kağıdı

Bristol kağıt, kalın ağır ve kaplaması olmayan bir kağıt çeşididir. Genelde 0.15 mm olarak üretilir. Bu yazıcı kağıtları daha çok biletler, kitap kapakları ve broşürlerde kullanılır. CV kağıdı ise genelde CV çıktılarını almak için kullanılan bir kağıt çeşididir. Kaliteli bir CV kağıdınında bir filigran bulunur ve bu filigran, kağıt yalnızca ışık aldığında görünür. Cv kağıtları kalitesine göre işe alımlarda kişiyi bir adım daha öne çıkarabilir.

Aydınger, Craft Kağıdı, Tintoretto Gesso ve Acquerello

Bu yazıcı kağıtları daha özel kullanımlara sahiptir. Bu kağıtlardan Aydınger kağıt, yarı parlak ve yarı saydam görünüme sahiptir ve serigrafi baskılarında renk ayrımı için kullanılır. Craft kağıdının ise toprak rengine yakın bir görüntüsü vardır ve baskıya eskitme havası katar. Tintoretto Gesso ise davetiye ve kartpostallarda kullanılan şık bir kağt çeşididir. Acquerellonun ise çizgili bir dokusu vardır ve baskıya eski ama şık bir hava katar.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.