Tarayıcılar

Çektiğiniz bir fotoğrafı, dergi sayfasını, elinizde bulunan resmi bir evrağı ya da el yazısı ile yazılmış bir kağıdı dijital ortama aktarmaya yarayan cihazlara tarayıcı denir. Elinizde bulunan her türlü dokümanı bilgisayar ortamına aktarabileceğiniz bir sistem üzerine tasarlanmıştır.

Sırala
3'lü 4'lü
Toplam 1 ürün görüntüleniyor.

Tarayıcı Çeşitleri Nelerdir?

En sık tercih edilen üç çeşit tarayıcı bulunmaktadır. El tarayıcıları, düz yataklı tarayıcılar ve tamburlu tarayıcılar şeklindedir.

El tarayıcıları

A4 boyutundan çok daha küçük boyuta sahip tarayıcı çeşididir. Elde taşınabilecek ölçüde olduğu için bu isimle adlandırılır. Çok sayıda dokümasyonu dakikalar içerisinde tarayabilme gücüne sahiptir. Kullanım alanı oldukça geniştir. Diğer tarayıcılara oranla daha düşük fiyatlı olan bu tarayıcılar, çözünürlük olarak da standart tarayıcılara göre daha düşük bir çözünürlüğe sahiptir.

Düz Yataklı Tarayıcılar

Fotokopi makinesini andıran bu tarayıcı, taranacak olan materyalin cam yüzeyine konulması ile kullanılmaktadır. Yüksek çözünürlük ve yüksek performans gerektiren tarama işlemleri için uygundur. Boyut olarak oldukça büyük bir görünümdedir.

Tamburlu Tarayıcılar

Taradığı dokümandaki aralıkların boyutunu ve büyüklüğünü taranan belgedeki ile uyumlu ölçülerde ayarlayarak bilgisayar ortamına aktaran tarayıcı türüdür. Bu sayede dokümasyonun orijinalindeki şekli bilgisayar ortamında da korunmaya devam etmektedir.

Diğer tarayıcı çeşitleri ise şu genel olarak şunlardır; Film tarayıcıları, çoklu doküman tarayıcıları, tekli sayfa beslemeli tarayıcılar, planeter tarayıcı (kitap tarama amaçlı), robotik tarayıcılar (kitap tarama amaçlı)

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.