Orijinal Tonerler

Çeşitli baskı makineleri üreten firmaların yazıcıları için ürettikleri toner kartuşlar orijinal toner olarak adlandırılır. Orijinal toner çoğunlukla baskı kalitesini en üst seviyede tutmak isteyen üretici firmaların tercihi olmuştur.

Sırala
3'lü 4'lü
Toplam 1852 ürün görüntüleniyor.

Toner, istenilen görüntüyü veya yazıyı kâğıt üzerine basmak için kullanılan aynı zamanda içinde mıknatıs özelliği barındıran karbon tozudur. Toner ilk yıllarda sadece karbon tozundan oluşurken teknolojinin ilerlemesiyle birlikte daha kaliteli ürünler ortaya koymak amacıyla karbon tozunun içerisine belirli miktarda polimer katıldı. Muadil tonerler genellikle çok kaliteli işler gerektirmeyen ofis gibi ortamlardaki yazıcılarda, baskı makinelerinde daha çok tercih edilirken orijinal tonerler genellikle daha kaliteli işler çıkaran fotoğrafçılarda, aydınger baskı yapan fotokopicilerde daha çok kullanılmaktadır.

Orijinal toner fiyatından sonra akla gelebilecek sorulardan bir tanesi de tonerin orijinal olup olmadığının nasıl anlaşılacağıdır. Bir tonerin orijinal olup olmadığını anlamak için ilk dikkat etmeniz gereken nokta tonerin ambalajı, ambalajlanma biçimidir. Toner üreticileri piyasaya kesinlikle ambalajı yıpranmış, ambalajı eskimiş, özensiz paketlenmiş, paket üzerinde güvenlik etiketi olmayan tonerleri göndermemektedir. Ambalajdan sonra dikkat edeceğiniz bir diğer husus ise tonerin çevresinde toner kalıntısı, mürekkep sızıntısı olup olmadığıdır. Yeni ve hiç kullanılmamış orijinal toner üzerinde herhangi bir toner kalıntısı ya da mürekkep sızıntısı olmaz. Son dönemlerde üretilen orijinal toner ambalajlarının üzerinde buluna QR kod yardımıyla da tonerin orijinal toner olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.