Şeritler

Yazıcıların günümüzde birçok alanda aktif olarak kullanılmaktadır. Bu materyal nokta vurucu yazıcılarda ve diğer birçok yazıcıda bize istediğimiz baskıyı sunmak için kullanılıyor. Kalitesi ve avantajları bakımından yazıcıların vazgeçilmez materyallerinden biri olarak öne çıkmaktadır.

Sıralama seçin
3'lü 4'lü
1 2 3 4 5 6
Toplam 83 ürün görüntüleniyor.
1 2 3 4 5 6

Şeritlerde bulunan refil adı verilen bezin uzunluğu şeridin kullanım süresini belirleyen önemli bir etkendir. Şeritlerin seçiminde kullanıldığı yazıcının markası, mürekkebin aktifliği ve kullanım süresinin uzunluğu gibi etkenlere dikkat edilmelidir. Şeritler kullanıldığı yazıcılarda rahatlıkla değiştirilebilir yapıya sahiptir. Son yıllarda gelişen teknoloji ile daha kaliteli ve mürekkep bakımından avantajlı şeritler üretilmektedir. Son zamanlarda üretilen her şeridin sahip olduğu teknoloji son derece özeldir. Yazıcılar için şerit seçimi yaparken en çok uyumlu olmasına dikkat edilmelidir. Uyumlu olan şerit hem yazıcı performansı için hem de ekonomik açıdan fark yaratır.

Yazıcı Şeritleri

İki tip yazıcı şeridi bulunmaktadır, bunlardan bir tanesi rulo tip bir tanesi ise ok tip diye geçmektedir. Rulo tip standart yazıcıların birçoğunda, ok tip ise nokta vuruşlu yazıcılarda kullanılmaktadır. Bitmeyen kartuş olarak da bilinen bu materyaller uzun kullanım ömürleri ile ön plana çıkmakta olup standart kartuşlardan daha çok tercih edilmektedir.

Şeritlerin Kullanımı ve Kullanım Alanları

Yazışı şeritleri değiştirilmesi bakımından kolay oldukları gibi ekonomik açıdan da temin edilmesi kolay ürünlerdir. Bu materyalleri herhangi bir yazıcı sarf malzemeleri satan mağazadan bulup temin edebilirsiniz. Nokta vuruşlu yazıcılarda daha yaygın olarak kullanılan şeritler daha kaliteli ve hatasız baskı imkânı sunar. Çoğunlukla bankalarda ve seyahat acentelerinin tercihi olan nokta vuruşlu yazıcılar şerit sisteminin en çok kullanıldığı yazıcılardır ayrıca birçok firma hala fatura ve makbuz basımında bu sistemden faydalanmaktadır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.