Barkod Yazıcı

Barkod yazıcılar barkod basmak için kullanılan endüstriyel cihazlardır. Bu cihazlar termal ve direk termal baskı özelliğine sahip özel ürünlerdir. Barkod yazıcılar kullanılarak basılan barkodlar standart yazıcılarda basılan barkodlara göre daha kaliteli ve uzun ömürlü olmaktadır.

Sırala
3'lü 4'lü
Toplam 5 ürün görüntüleniyor.

Günümüzde kullanılan farklı tiplerde barkod yazıcı bulunmakta; bunlar, masaüstü , taşınabilir (mobil), termal transfer ve direk termal barkod yazıcılardır. Termal transfer barkod yazıcılar farklı bir baskı aparatı kullanarak mürekkebi etiket yüzeyine eriten bir kurdele yardımı ile baskı yapar. Termal transfer baskılar mükemmel tarayıcı okumasına ve baskı kalitesine sahiptirler. Varlık etiketleme ve logo basımı gibi birçok alanda kullanılmaktadırlar. Direk termal barkod yazıcı ise herhangi bir kurdele ya da mürekkep kullanmadan belli kimyasalların ısı ile temasıyla baskı yapar.

Barkod Yazıcı Kullanım Alanları

Taşınabilir (mobil) barkod yazıcı kullanımı ve ergonomisi açısından daha fazla tercih edilmektedir. Bu tip yazıcılar genellikle ürün depolama, pazarlama ve satış, tekstil ve teknoloji mağazaları ve kargo gönderim firmaları tarafından tercih edilmekte olup standart masaüstü yazıcılara göre daha endüstriyel firmaların tercihi olmaktadır. Barkod yazıcı sayesinde birçok işletme gönderi envanterini daha hızlı oluşturmakla kalmayıp aynı zamanda gönderim hatalarının da bu sayede önüne geçmektedir.

Barlod Yazıcı Seçimi

Barkod yazıcı seçimi yaparken dikkat etmemiz gereken bazı konular bulunmaktadır. Bunlar; kullanım alanları, servis ağı, hizmet kalitesi, yedek parça vb. Örneğin seçtiğiniz barkod yazıcıyı gıda ürünleri için kullanacaksanız bu yazıcınızda yapışkan barkod türünü kullanmanız gerekmektedir. Yapışkan barkodun ömrü kullanılan malzeme ile eş olacağından çok uzun ömürlü değildir bu yüzden bu barkodlar fazla maliyetli olmayıp gıda sektöründe çok tercih edilmektedir. Bu yüzden kullanım alanına göre cihaz seçimi hem sizin hem de firmanız için önemlidir. Cihaz seçiminde dikkat edilmesi gereken bir diğer konu ise tercih edilen ürünün baskı çözünürlüğü, bağlantı türü ve ne için kullanılacağıdır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.